Tipy ako získať ubytovanie v Kodani

Tipy, ako zohnať ubytovanie v Kodani

Každý, kto v poslednom roku prišiel do Kodane, mohol zažiť komplikácie s nájdením si ubytovania. Aj keď je Kodaň hlavné a zároveň najväčšie mesto v Dánsku s množstvom všelijakých možností, práve tu môžu paradoxne nastať najväčšie problémy s počtom ubytovacích ponúk. A niet sa čomu čudovať. V poslednej dobe prišlo do Kodane množstvo prisťahovalcov a miesta na ubytovanie sa začali rýchlo obsadzovať a to až to tej miery, keď dánska vláda musela nastoliť poriadok a obmedziť počty prichádzajúcich cudzincov. Dnes je v Kodani stále problém nájsť si ubytovanie a potrvá ešte určitý čas, kým sa táto situácia dá opäť do poriadku. V súčasnej dobe je dobré siahnuť po prvej ponuke.

Moja dánska skúsenosť bola podobná. V prvom roku som sa presťahovala 3-krát a odkedy som si našla stále ubytovanie, nepustím ho z ruky. A musím podotknúť, že vždy, keď som sa sťahovala, nebolo to z dôvodu nespokojnosti s ubytovaním, ale moje zmluvy boli vždy len krátkodobé s dočasným ubytovaním, pokiaľ som si nenašla niečo stálejšie, čo sa našťastie nakoniec podarilo. Keďže som si hľadala ubytovanie niekoľkokrát, chcela by som sa podeliť so svojimi tipmi: kde, ako a kedy je najvhodnejšie hľadať si v Kodani ubytovanie.

Ako a kedy?

Čo sa týka internátov, z vlastných skúseností odporúčam požiadať o internátne ubytovanie najmenej pol roka pred príchodom do Kodane. Študenti sa dostanú na čakaciu listinu a trvá to asi 6 mesiacov, kým sa študentovi pridelí izba. Môžete požiadať o ubytovanie v ľubovoľnom počte ubytovní podľa vašich vlastných kritérií (cena, typ izby, lokalita atď.).

Webové stránky, o ktorých som sa zmienila, sú z bezpečnostných dôvodov spoplatnené, aby sa tam neobjavili žiadni podvodníci a obidve strany (nájomca aj nájomník) tak majú väčšiu istotu. Takže pokiaľ sa chcete dostať ku kontaktom ľudí, ktorí prenajímajú izby, apartmán alebo dom, musíte najskôr zaplatiť.

Je však vždy potrebné dávať si pozor na podvodníkov, či už na uvedených webových stránkach, ale predovšetkým na facebooku. Často existujú ľudia, ktorí prenajímajú ubytovanie, ktoré neexistuje alebo prenajímateľom je niekto úplne iný. Požadujú peniaze alebo vklad v predstihu a akonáhle pekne zaplatíte, už sa vám neozvú. Osobne som mala do činenia so situáciou, keď ten človek bol údajne v zahraničí a po zaplatení mesačného nájmu mi mal poslať kľúče poštou.

Takže by som rada zdôraznila, aby ste si dávali pozor na podvodníkov a nikdy nič neplaťte predtým,  než uvidíte ubytovanie na vlastné oči a podpíšete ubytovaciu zmluvu.

Autor: Ivana

Študentka na Copenhagen Business Academy

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.